Šťastný Nový rok!!!

Jelikož jsme se vydali na Kapverdy na přelomu roku 2010 a 2011, došlo také na silvestrovské oslavy.

Nebudu popisovat masňácký hotelový program, protože to je asi všude na světě stejné, ale musím zmínit, že ten večer byl jediným, kdy klesla teplota, takže se nedalo sedět jen tak v krátkém rukávku, ale postupně jsem na sebe kvůli větru nabalila tři mikiny a šálu:) Ovšem v okamžiku, kdy se začala hrát cha-cha a samba, tak jsem se nějak rozjela a nakonec se i ten rukávek ukázal!

Kdo mne zná, ví že nepiju. Piju jenom ten cider, ale vzhledem k tomu, že ten, chudák, skončil vylitý po celém kufru, jeho konzumace by zahrnula ocucávání nohavic Marianových džínů či vysávání zbytků moku z ponožek. To jsem si s radostí odpustila a pařila jsem pouze na pohon z čisté bezbublinkové vody. Vliv na výsledné fotografie to nemělo žádný, jak je vidět výše;)

S přicházející půlnocí jsem vyburcovala mobil, abych za těžké prachy poslala pár SMS ve smyslu: my slavíme o 4 hodiny dřív než vy, ale stejně vás milujeme!!!! Přišla jenom lakonická odpověď od Hanky: my taky.  A to bylo všechno, neboť z Čech mi chodila tak každá pátá SMS, síť trošku stávkovala.

Slavili jsme ještě asi dvě hodiny a pak to zabalili. Chudák Marian, chtěl jít slavit ještě ven do města, ale já už nemohla – nahradila jsem mu to tak, že jsem mu za tři dny domluvila DJování v jednom z klubů pro místní obyvatele a Marian si tak může hodit do CV, že DJoval na Kapverdských ostrovech….možná je jediný český DJ, kterému se to podařilo!

Na závěr přidám obrázek vánočního stromečku ve výhni afrického slunce uprostřed pláže…nezvyknu si na ten pohled asi nikdy. Proč místní  neslaví třeba pod ozdobenou palmou, když jim stromečky vůbec nejsou vlastní? Proč si z Vánoc do své kultury přenášejí zrovna takový kýč, jakým je stromeček? Oni by to ti turisti bez něj nepřežili?

Luu se představuje:

Fyzicky žiju v Praze, uvnitř své hlavy pak po celé zeměkouli. Nejvíc ze všeho bych si přála schopnost teleportace. Až na pár výjimek chci vidět celý svět....
Příspěvek byl publikován v rubrice Cabo Verde se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Šťastný Nový rok!!!

  1. Jirka napsal:

    ty americké čepičky jsou koukám světově proslulé

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s