A zase na cestě…

Po canyoningu v Baňos jsme si pouze zašli večer do baňos (haha, takový nečekaný žertík, že?), snědli k večeři plechovku tuňáka a šli spát.

IMG_0011

IMG_0014

Ráno jsme zabalili a v 11 hodin jsme vyjeli autobusem na jih, na Cuencu. Cesta trvala příšerných sedm hodin, ze kterých vám můžu popisovat například autobusový záchůdek JEN PRO ČŮRÁNÍ, jedno CD největších hitů, obehrávané pořád dokola, vůni udíren a ohňů linoucí se z okolo sedících indiánů, autobusové prodejce salátů, chipsů, léků na bolesti prostaty, a podobně. Prostě klasická dlouhá cesta.

V půl osmé večer nás po asi čtyřech přestupech autobus vyplivl na konci světa zvaném Ingapirca. Ve 3100 metrech nad mořem, uprostřed krásného andského údolíčka, v městečku s pár domy a jedním kostelem. A nikde nikdo. Nejen žádná gringonoha, ale prostě žádná noha. Hostel inzerovaný v průvodci zavřený a zabedněný, ulice plné pobíhajících psů a rychle se snášející tma. Několikrát jsme zabušili na hotel, ale nikdo neotevíral, tak jsme se vydali zjišťovat další možnosti ubytování. Jediná domácí ubytovna o dvou pokojích už byla plná a další možnosti byl tříhvězdičkový hotel za 90 dolarů na noc. Grrrr…..začali jsme zvažovat možnost přespání ve spacáku na lavičce v parku. Bohužel, teplota začala strmě padat. Naštěstí se našla jedna dobrá indiánská babka, která tak dlouho bušila na okenice hotelu, až probudila obsluhu, která kvůli nám odemkla a byla dokonce ochotna uvařit večeři!!!! (Nebylo třeba, tuňák v plechovce je spása hladového lidstva a zkáza nebohých tuňáků). I v hotelu samotném byla zima zimoucí, takže se lehce opakovala situace z Quilotoy, ale přežili jsme a ráno vyšli do nádherně modrého dne, hledíc přímo přes ulici na svatyni Ingapirca.

IMG_0019

Kvůli ní jsme se totiž trmáceli do tohoto odlehlého kouta planety. Jedná se o inckou pevnost a svatyni v jednom, pocházející ze šestnáctého století. Inkové nebyli v Ekvádoru dlouho, konkrétně tady v oblasti původního obyvatelstva Caňari kolem 40 let, ale postavili tu výjimečnou stavbu sloužící nejen k obraně území a vybírání tributu, ale také k astronomickým pozorováním a k náboženským účelům.

IMG_0034

Ingapirca v překladu znamená Zeď Inků a je v celém známém inckém světě jedinečná kvůli svému dvouelipsovitému tvaru. Ten vznikl pravděpodobně obestavěním velké skály, na které stál oltář porobeného lidu Caňari. Prošli jsme si celý areál vykopávek, kochali se nádhernou krajinou, a pak se vydali zase na cestu.

IMG_0036

Za dvě hodiny jsme dojeli do města  Cuenca, historického centra jižního Ekvádoru. Tady jsme asi hodinu hledali přijatelné bydlení a teď se flákáme a procházíme. Pozorujeme tisícihlavý demonstrující dav, který podle nápisů na transparentech pravděpodobně demonstruje za cokoliv, počínaje zákazem potratů, přes povolení komunistické strany, až po větší autonomii indiánských komunit. No a to je dnes vše. Fotky přidám příště, píšu z tak starého počítače, že ani nemá slot na SD kartu.

Mějte se všichni, pac a pusa!

Luu se představuje:

Fyzicky žiju v Praze, uvnitř své hlavy pak po celé zeměkouli. Nejvíc ze všeho bych si přála schopnost teleportace. Až na pár výjimek chci vidět celý svět....
Příspěvek byl publikován v rubrice Ekvádor se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na A zase na cestě…

 1. Jarka napsal:

  Zdravím vás oba z poklidných Vonoklas. Vaše zážitky , to je drama každý den. Úžasné je jak to zvládáte. Je toho ještě hodně před vámi, tak na sebe dávejte pozor.

  To se mi líbí

 2. Hela napsal:

  divam se na Ingapircu na googlu, krasny, super, ze vam vyslo pocasi. je tam furt takova kosa? a jak se dycha, kdyz ste tak vysoko porad? zvykli ste si? pa, mejte se krasne!

  To se mi líbí

  • Luu napsal:

   Jo, tam nam to vyslo nadherne, modry nebe, krasa. Hele, ve dne to jde, to je tak dvacet, rekla bych, kdyz sviti slunicko, v tech trech tisicich. Kubovi se dycha dobre, ja mam uz druhy tyden hrozny kasel, takze kudy chodim, tudy sipu. Cpu do sebe vsemozny leky a cekam, jestli to prejde nebo co….

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s