Jak jsme neviděli lagunu Quilotoa

Když si do Google zadáte „obrázky Ekvádor“, velmi pravděpodobně na vás kromě Cotopaxi ihned vyskočí nádherné fotografie zelené laguny obklopené zubatým sopečným kráterem. No, na mě při plánování cesty vykoukly taky, takže jsem samozřejmě Quilotou zahrnula do cestovního itineráře.

IMG_0430

Zmátořeni po Cotopaxi jsme se dvakrát přesunuli busem a kolem jedné hodiny jsme vystoupili v osamělé horské pustině ve výšce skoro 4000 metrů, u závory s nápisem Vítejte v Quilotoa. Tam nás hned zkásli o čtyři dolary za vstup do indiánské komunity a my si uprostřed ledové mlhy a deště hledali ubytování. Odmítli jsme dávat čtyřicet dolarů za noc a skončili v rodinném indiánském penzionu přímo u útesu. Za 10$ na hlavu a noc včetně polopenze. No neberte to. Jenže, jééénže!!!

Nastala následující kombinace: a) výstup na Cotopaxi mne opravdu zhuntoval, takže mi bylo zle, b) byla taková zima, že se nám mlžilo od úst, c) neustále pršelo, d) „topíme až po včeři“, e) z nádherného kráterového jezera jsme zahlédli, zabaleni v bundách, toto:

IMG_0441

IMG_0447

Rozhodli jsme se tedy po odpočinek a doufání, ze zítra se počasí umoudří a my budeme moci lagunu obejít, jako tomu bylo v Cuicocha. Asi tři hodiny jsme klepali zuby navlečení do všeho, co máme, ve spacácích pod pěti dekami, a poslouchali jsme, jak déšť bubnuje na střechu.

V půl sedmé nás paní domácí zavolala k večeři a naservírovala nám u sebe v obýváku dvou chodové menu o polévce a kuřeti s rýží.

IMG_0454

Bohužel mi bylo tak zle, že jsem nedokázala dojíst, takže jsem jen počkala, až nám paní domu zatopí v kamnech, zalezla jsem opět do postele a čekala na ráno.

To přišlo, ale když jsme se v půl sedmé probudili, byla opět mlha a lilo. Jenom jsme tedy snědli u paní domácí míchaná vajíčka, zabalili, chytili camionetu a milou Quilotou opustili.

Ani mne to nemrzí, samo o sobě to byl velký zážitek…..a kolem jedné laguny už jsme koneckonců šli, no ne?

A tak jsme po třech hodinách dorazili sem, do Baňos, města ve 1800 metrech, na půl cesty do Amazonie. Napřed pršelo, ale alespoň tu bylo teplo, a my sehnali krásné a levné ubytování. Ta nádhera, vysprchovat se a neriskovat přitom odpadnutí promrzlých orgánů!

Zatímco jsme turistickým městem procházeli, udělalo se krásně, nebe jak šmolka a teplo. Víc budu psát zítra, ale nemohu se s vámi nepodělit o pár obrázků neskutečně vycpaných zvířat z místního muzea. Vycpavač má smysl pro drama, ale anatomií se nijak zvlášť nezaobíral. Doufám, že vás to pobaví jako mne (mě to úplně vyléčilo, je mi báječně).

IMG_0475

IMG_0480

IMG_0482

No a nakonec přidávám fotku čerstvě stažených cuy, připravených na rožnění. Tak co, dáte si?

IMG_0464

Luu se představuje:

Fyzicky žiju v Praze, uvnitř své hlavy pak po celé zeměkouli. Nejvíc ze všeho bych si přála schopnost teleportace. Až na pár výjimek chci vidět celý svět....
Příspěvek byl publikován v rubrice Ekvádor se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 reakcí na Jak jsme neviděli lagunu Quilotoa

 1. Lula napsal:

  čauki Luu,

  tak doufám, že už máte lepší počasí…ty zvířátka jsou dost děsivá…a ty na jídlo taky…co to je zač??? něco jako naše malé prase???

  L.

  To se mi líbí

 2. Sušena napsal:

  Čus, tak mě trochu těší, že hnusně není jenom tady, ale že leje a je hnusně i někde jinde 🙂
  Ty zvířátka jsou fakt pěkný – radší je Elišce nebudu ukazovat – už teď říká žirafě žížala, tak po tomhle by už byla zmatená totálně 🙂
  Taťka už je zpátky, byl v Černovicích a přivezl nám ze dvou procházek v lese plnou přepravku hub a že půllku toho v lese ještě nechal… My chcem za týden vyrazit na Šumavu, tak uvidíme, co s Eliškou na zádech najdem.

  Tak užívejte a nezmrzněte!

  Čus, Sušena

  To se mi líbí

  • Luu napsal:

   Klid, ted jsme v Banos, tady je teplo, je to jenom 1800 nad morem. Ale pozitri uz se zase presouvame do And, mezi 3 a 4 tisicema….

   Houby super, zavar mi nejaky do mrazaku, kdyby ti zbyly. Ze zdravim celou familii.

   To se mi líbí

 3. Pavlina napsal:

  Tu veverku sis doufam koupila jako dekoraci do do kancelare? Na me pusobi jako naprosto fantastickej lek proti stresu a napeti.

  To se mi líbí

 4. Pingback: Zážitky ze sopečného kraje (Island V) | Cesty kolem světa a já

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s