Kostarika – co, kde, kdy, jak a za kolik ;)

Dnes je Štědrý den. Úspěšně jsem přespala v cestovním spacáku a domnívám se, že to půjde, škoda že budu mít omezenou nosnou kapacitu a tudíž si nemůžu vzít s sebou i polštář=(

Jelikož v rámci čekání na Ježíška není co dělat, rozhodla jsem se přidat pár odkazů o Kostarice, abyste si mohli udělat představu, kam to vlastně jedeme. Je to tak, o Kostarice toho moc lidí tady neví, přestože, jak říká Martita, je to krásná a vyspělá země, plná milých lidí a krásné přírody.

Plán cesty máme naplánovaný již téměř den po dni, po drobných upřesněních jej určitě zveřejníme. Zatím se můžete podívat obecně. Pro základní info o zemi doporučuji stránky http://cs.wikipedia.org/wiki/Kostarika, či http://www.kostarika.cz/, kde se rychle dovíte co, kde, jak, s kým a za kolik;)

Pro barevný přehled krásných míst Kostariky doporučuji http://www.costarica.com/Places-To-See/ .

Tak a teď něco k tomu konkrétnímu, co bychom chtěli vidět my (používám tvar chtěli, protože kromě Martity a mne s námi jede na půlku doby i Hanka s Michalem). Dávám sem odkazy na přírodní krásy, které máme v plánu. Social activities sem bude muset dát Martita, protože ta se vyzná v tom, kteří příbuzní, které navštívíme, kde bydlí, co to tam mají za skvělou restauraci či obchůdek a tak;)

Tedy, jdeme na to:

  • http://www.sanjoseca.gov/přiletíme a rovnou chvíli pobudeme v San José, hlavním městě Kostariky, kde Martita bydlí v Desemparados, což je takové předměstí, o němž Lonely planet píše něco v tom smyslu „nebezpečné místo, tam nejezděte“. Ovšem Martita tvrdí, že to není pravda, že je to naopak jedna z lepších čtvrtí. Jsem zvědavá a těším se na jednu část její rozvětvené rodiny, která tam taky bydlí, a kterou jsem se pokusila pro sebe trochu zmapovat, ale pak to zase rychle vzdala poté, co jsem obdržela info „je to ta teta co její bratranec je prastrýc od mojí matky“, nebo tak něco;)
  • http://www.arenal.net/photo-gallery.htm, tady vidíte nejslavnější sopku Kostariky, která je svou vulkanickou činností proslulá. Jsem zvědavá, jestli něco zahlídneme, protože dost často je hora v mracích. Ale jedeme tam v období sucha, čili by se na nás mohlo štěstí (anebo Arenal) usmát.
  • http://www.arenal.net/la-fortuna-waterfall-costa-rica.htm, chceme přespat a pěkně se vykoupat v La Fortuna, termálních pramenech blízko Arenalu.
  • http://www.arenal.net/tour/rio-celeste-volcano-hike/, tady je hike na Rio Celeste, na ten se osobně těsím moc moc moc, my ale půjdeme kratší cestu, ne od Arenalu, ale od vulkánu Tenorio.
  • http://www.monteverdeinfo.com/canopy/tour.htm, zde je jedna z tvz. canopy tours, tedy cest v korunách pralesních stromů. Protože některé ze stromů mají i 60 metrů na výšku, a protože ze země, tedy ze spodního patra pralesa není nic vidět, na různých místech Kostariky jsou v různých druzích pralesa vybudovány stezky, odkud můžete pozorovat přírodu zblízka. Buďto to jsou chodníčky ve větvích, nebo i takovéhle adrenalinové lanovky. Já osobně to spíš vidím na ty chodníčky;) Moje sestra tvrdí, že jsem srabík a do žádný stromový koruny mne nikdo nedostane. Uvidíme, řekl slepýš.
  • http://www.costarica-nationalparks.com/rincondelaviejanationalpark.html, tady je krásný národní park u sopky Rincon de la Vieja, nazývaný „kostarický Yellowstone“.
  • http://www.nacion.com/netinc/costarica/parques/volcan.irazu.html, tady je další sopka Irazu, ta je jenom kousíček od San José, tak tam bych se také chtěla dostat, vypadá to na zajímavý výlet přes jahodníkové a kávové plantáže, kolem největší katedrály v Kostarice, až ke kráteru.
  • http://www.corcovado.com/places-to-visit/the-corcovado-area.html, tohle by měla být koruna našeho cestování, skvělý národní park s deštným pralesem, neporušenou přírodou, dva dny tahání všeho na hrbu, spaní uprostřed divoké zvěře, přechod řeky ve které při odlivu plavou krokodýli a při přílivu žraloci, a dalších mnoho různých lecosů. Zatím zabezpečujeme ubytování a stravu, DOUFÁM, že to vyjde, protože podle všech, co tam byli, to opravdu stojí zato.
  • http://www.fincakobo.com/tours_choco.html, tady je tzv. „Chocolate tour“, cesta čokoládovou plantáží, výroba čokolády a samozřejmě ochutnávky, na to se s Martou těšíme dost, možná, že nějakou sladkůstku i dovezeme, pokud to nespořádáme cestou;)

Tak, doufám, že jsem všechny příjemně naladila, jdu zase čekat na Ježíška. Přeju všem, ať vám taky naježí a ať jste všichni zdraví, šťastní a máte celý rok 2008 dobrou náladu.

Luu se představuje:

Fyzicky žiju v Praze, uvnitř své hlavy pak po celé zeměkouli. Nejvíc ze všeho bych si přála schopnost teleportace. Až na pár výjimek chci vidět celý svět....
Příspěvek byl publikován v rubrice Kostarika, Nicaragua, Panama se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s