Problém pralesní módy

Jak jsem již referovala v posledním příspěvku, chystaly jsme se s Martou a Hankou do outdoorového outletu pro nějaký ten pralesní hadřík, neboť jsme usoudily, že musíme i mezi hady, lenochody a nejjedovatějšími žábami na světě vypadat reprezentativně a tedy, že se naše postarší bavlněná trička výletu do Kostariky nedočkají.

Jakmile jsme vlezly do haly, zjistila jsem, že mám PROBLÉM. Již jsem si této skutečnosti povšimla dříve, a nepochybuji o tom, že vy, kteří mne znáte blíže, to chápete a nedivíte se. Došla jsem totiž k neodvratnému závěru, že pralesní móda je hrozná, neslušivá, divná a zkrátka děsivá. Již chápu ta „out“ ve slovech outdoor a outlet. Mrkváčovité kalhoty se zipem, který odepne nohavici v podivné výšce uprostřed lýtka? Trekový sandál, který vypadá jak buldozer na dovolené? Nevypasované tričko s malým kulatým výstřihem divné khaki barvy s oranžovým nápisem???? Přátelé, ruku na srdce, kde to má mašle? Kde to má flitry, podpatky, ozdobné kanýrky, prošívání a lesklé detaily? NIKDE!Trochu mne uklidnilo, když jsem si všimla, že asi nejsem jediná, kdo má takový problém, protože Marta se rozhlížela s podobně zkroušeným výrzem jako já, a navíc, od stropu visela naproti vchodu velká cedule s nápisem „U OUTDOOROVÉHO OBLEČENÍ NEHLEĎTE NA TO, JAK VYPADÁ, ALE NA TO, JESTLI JE FUNKČNÍ!“. K tomu se dá dodat snad jedině to, že výrobci si musí být sami vědomi skutečnosti, že jejich zboží je fuj, že na to musí sami upozorňovat a ještě si to takhle omlouvat……..abych vás nenapínala. Nakonec to dopadlo tak, že jsme pořídily taková dírovatá protipotící trička, ve kterých vypadám jak téměř profesionální kolistka, a kalhoty. Musím se vám svěřit, že to jsou první mrkváče, které mám na sobě od roku 1989. Alespoň, že jsou červené. Taky jsme pořídily trekové ponožky do 30 stupňů a Marta našla boty.

Výsledek tedy není tak strašný, protože předpokládám, že většina lidí, co potkám v kostarickém pralese, nakupovala v podobně out obchodu jako my, nebudu v pralese vypadat divně sama, možná i zapadnu do kolektivu pravých pralesníků.

Nebo to vyřeším tak, že si na ty kalhoty našiju flitry a korále a až se had zakousne, vylomí si aspoň zuby;)

 

Luu se představuje:

Fyzicky žiju v Praze, uvnitř své hlavy pak po celé zeměkouli. Nejvíc ze všeho bych si přála schopnost teleportace. Až na pár výjimek chci vidět celý svět....
Příspěvek byl publikován v rubrice Kostarika, Nicaragua, Panama se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s