Pane, Vám to tak sluší…

Číňanky jsou krásné. Číňané fakt ne. Tajemství děr na zadku. Tesilky rulezz.

Jelikož jsem holka,  klidně mohu nahlas říkat, která jiná holka je pěkná a která ne (narozdíl od chlapů, kteří z nějakých podivných důvodů odmítají šířit své názory na to, zda se jim zdá ten či onen muž pěkný), a tak to teď sděluji čtenářům. Číňaky by mohly z fleku dělat modelky. Nosí pěkně ladící moderní oblečení, jsou drobounké, štíhlounké, mají supermoderní účesy a umí nosit velevysoké jehly. To samozřejmě hovořím o Číňankách do čtyřiceti let žijících ve velkoměstech.

Z tohoto důvodu je samosebou pro našince dost náročné se v Číně obléct. Kdo mne zná osobně, ví, že v naší středoevropské vlasti patřím k těm hubenějším typům, co se dokážou vtěsnat do velikost 34/36. Ne tak v Číně. V Říši středu se řadím do kategorie sloních velikostí XL a někdy i XXL.  Pokud si stoupnu za Číňanku v mém věku, ta svým pidipozadím velikosti dvou kmínů zakryje stěží půlku mé kyčle, která se najednou jeví jako kyčel naprosto nestandardních či dokonce astronomických rozměrů (asi jako taková ta kostra verlyby v Národním muzeu). To je důvodem, proč si na mne v Čínských obchodech  prodavačky s velkým zaujetím ukazovaly, když mne sledovaly, jak se pokouším narvat své veletělo do hedvábných šatů velikosti XL, abych se posléze spatřila v zrcadle, jak mi šaty sahají těsně pod zadek (holt měřím o 20cm víc než průměrná čínská holka), pas mám někde pod prsy a naopak nabírání boků se mi vlní u pupku…… Na můj dotaz, jak je možné, že žena s obvodem boků 50cm může v klidu rodit (což očividně může, když je v Číňanů víc než miliarda), mi člen výpravy – lékař  odpověděl, že čínské děti mají při porodu mnohem šišatější hlavy než naše děti. Kosti na lebce se jim jednodušeji překryjí a může se rodit. Takže dámy, je pravdou, že v Číně mají levné hadry, ale zkuste se do toho vecpat!

Oproti mladším ženám, které vyloženě uctívají západní módní styl a vypadají mnohdy „západněji“ než Evropanky (no, rozhodně západněji než Češky, které jsou v módě vyloženě konzervativní), čínodámy nad 40 vypadají všechny jako odlitek prototypu „čínská dělnice v modrých umělohmotných kalhotách a černém triku“. Tento základní model je někdy doplněn vylepšením zvaným „tenisky se čtyřmi pruhy“ či upgreadem na téma „cvičky a bílý nátělník“.  A to i v již zmíněných moderních megaměstech. Tyto ženy se  neadaptovaly na otevření trhu a západní módu neadorují a trvdošíjně se strojí do hadrů z doby Maovy kulturní revoluce. To se taktéž projevilo na nákupech mé matky. Ta vždy naběhla s nadšením do obchodu, že si taky pořídí něco hedvábného a pěkného na sebe. Prodavačky, které neuměly anglicky, vždy po mých posuncích, že nechci nic pro sebe, ale pro tu paní vedle, propukly v nevěřícný hýkot. S plácáním se po stehnech či vzájemě po zádech si ukazovaly, že tedy sloní velikosti na mne by někde našly, ale mamutí a dinosauří velikosti na mou máti prostě NEEXISTUJÍ!!!! Zahanbená matka však přesto vyrážela dále  mezi regály s  oblečením s pátravým výrazem. Pak nastávaly pravidelně dvě situace: A) prodavačka běží za mou máti a vytrhává jí z rukou jednotlivé kusy oblečení s odmítavými zvuky, signalizujícími, že ani velikost XXXXXL (opravdu tam takovou mají – pro turisty) matce nepadne, nebo na ní popraská, či za B) prodavačka odtahuje máti (ženu po padesátce nosící běžně do práce kostýmy) k oblečení, které je pro její věk VHODNÉ.  Fotku vhodného oblečení nabízeného mé máti vidíte zde:

vhodné oblečeníPosuďte si sami…..mne osobně bude pravděpodobně mátin výraz hřát za dlouhých studených nocí až do smrti;)

dětičky

Další věc, která mne na čínooblečení překvapila, bylo odívání čínodětí. Nikde jinde jsem totiž neviděla krásně nazdobené děti v moderních džínečkách, které mají díru na zadku. Tím nemyslím natržené kalhotky, ale kulatou velkou upravenou díru přes celý zadek. Tak to nosí všechny čínoděti, které se již dokáží pohybovat po svých. Důvod se vyjevil brzy – čínoděti nenosí plenky. Čínoděti si prostě dřepnou, vyčůrají se, a jde se dál. A je jedno, jestli se nacházejí v parku, v obchoďáku vedle pultu s nudlemi, či uprostřed nejsvětějšího čínského svatostánku – Chrámu Nebes. Okolostojící dospělí navíc většinou zatleskají, aby dítě pochválili za to, jak pěkně se jim nepočůralo do kalhot. Zdravé, ekologické a …éééééééééééééé…………..nezvyklé.

Nakonec bych se vrátila k tomu, že čínokluci se mi fakt nelíbili. Je to zajímavé, holky jedna vedle druhé samá modelka, kluci koňské zuby, trčící tuhé vlasy, tepláky a vůbec…..Mně se líbí vysocí chlapi a to prostě v Číně jen tak nenajdete. Jelikož však v této zemi naopak najdete víc kluků než holek (díky politice jednoho dítěte a neuvěřitelně zakořeněné představě o nadřazenosti muže se totiž mnohde dodnes zabíjejí holčičky, aby matka dostala příležitost porodit SYNA), kluci se musí snažit a kolem jedné pěkné holky jich často vidíte poletovat několik.

Možná právě obliba nečínských tváří vedla k historce, která pojmenovala tento příspěvek. Náš průvodce, mladý a kovaný komunista, prověřený všemocným režimem (aby se mohl stýkat s podvratnými cizáky), se rozhodl potěšit jednoho z mužských členů výpravy tím, že mu polichotí. Chvíli na něj hleděl a pak pronesl: „Pane, Vám to tak sluší, VY VYPADÁTE JAKO STALIN!

Luu se představuje:

Fyzicky žiju v Praze, uvnitř své hlavy pak po celé zeměkouli. Nejvíc ze všeho bych si přála schopnost teleportace. Až na pár výjimek chci vidět celý svět....
Příspěvek byl publikován v rubrice Čína se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Pane, Vám to tak sluší…

  1. Jaroslav Dopita napsal:

    Hledal jsem odpověď na dotaz proč jsou Číňanky tak krásné. Moc článků se neobjevilo. Tedy i váš článek m naskočil. Je fakt, že jste mi potvrdila, že Číňanky jsou krásné (teda ty mladé a hodně mladé), ale já chci vědět proč. Zkuste mi ro prosím vysvětlit. Děkuji Jarda.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s