Kodaň v detailu

A co dál? Teď už jen závěr. Ten, kdo čte můj blog pravidelně, ví, že miluju focení maličkostí. Drobnosti – detaily dlažby, okna, kliky, průhledy mezi domy, výzdobu za oknem… Tyhle věci pro mne znamenají tu pravou atmosféru místa. Dokreslují cestovatelský dojem, mohou ho zkazit i vystřelit o několik tříd výš. A Kodaň, ta jich má spoustu. Stačí se pořádně dívat kolem sebe při procházce městem:

Tenhle post, to je vlastně jenom taková sada pohlednic. Nic hlubšího v tom nehledejte. Ale mám někdy potřebu se takovými věcmi zaobírat, protože to jsou právě ony, co mi nakonec ulpí v paměti.

Kodaň je navíc nejzelenější Evropské hlavní město – má největší plochu veřejné zeleně na hlavu. A všechny ty parky jsou krásně udržované.

Právě v nich se opalují polonahé Dánky v sedmnácti stupních – takový pařák uprostřed července, přeci!!

No a pak tu máme pár krásných křivých domů (ano, jako v Amsterodamu), asi v tom bude sesedání půdy kolem kanálů v centru města…

A to je vše, přátelé. Tolik ke Kodani roku 2009…to zírám, že si to vlastně ještě pamatuju:) No a chystám se na nějaké posty z Anglie, taktéž vzpomínkové. Můžete se tedy těšit.

A nezapomeňte se dívat, krása je v detailu všude kolem nás!

Luu se představuje:

Fyzicky žiju v Praze, uvnitř své hlavy pak po celé zeměkouli. Nejvíc ze všeho bych si přála schopnost teleportace. Až na pár výjimek chci vidět celý svět....
Příspěvek byl publikován v rubrice Dánsko se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s